Opieka medyczna

Relaks czy leczenie? A może 2 w 1?

masaż leczniczy

Masaż ma dwie podstawowe funkcje. Pierwszą jest działanie lecznicze – nie na darmo jest to rodzaj terapii manualnej, stosowanej przez fizjoterapeutów na całym świecie. Taki masaż ma za zadanie przywrócenie sprawności czuciowej i ruchowej poszczególnym kończynom.

Masaż leczniczy Kraków łączy pożyteczność i przyjemność

Wiadomo, że nie od razu, nie wystarczy jeden zabieg, aby chorego postawić na nogi, ale całą seria już z pewnością da rezultaty. masaż leczniczy krakówTaki masaż leczniczy kraków powinien być jednak wcześniej skonsultowany z lekarzem prowadzącym, który sprawdzi czy na tym etapie rekonwalescencji jest już wskazany czy może warto jeszcze zaczekać. Natomiast inną funkcją jest masaż relaksacyjny.

Tutaj podstawowym zadaniem jest nie wyleczenie pacjenta, ale zrelaksowanie go, rozluźnienie mięśni, zlikwidowanie napięcia. Taką formą masażu najczęściej zajmują się gabinety odnowy biologicznej, których zadaniem jest poprawa wyglądu i samopoczucia klienta. W trakcie takiego masażu można zażyczyć sobie relaksacyjnej muzyki, odpowiedniego światła, zapachu – te wszystkie czynniki wpływają przecież na nasze zmysły i pozwalają nam się wyciszyć. Z pewnością masaż relaksacyjny kraków przyda się po bardzo ciężkim i stresującym dniu.

Bywa również tak, że oba rodzaje masażów świadczy ten sam specjalista – wystarczy że ukończy odpowiednie kursy, dzięki którym może masować gorącymi kamieniami czy czekoladą, aby mógł rozszerzyć swoją ofertę. Takie opcje znajdziecie szukając masaże kraków – w każdym większym mieście zawsze jest bowiem większa szansa na szerszy zakres usług specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *