Leczenie chorób

Na leczenie zębów może być za późno

wybielanie zębów

Dbałość o zęby to ważna sprawa. Należy wpajać ją już od najmłodszych lat, aby w wieku dojrzałym nie płacić za błędy młodości. Wiadomo, że czasami mimo naszej dbałości wkradnie się jakiś ubytek, który trzeba szybko wyleczyć. Na leczenie zębów składa się znienawidzone przez nas wszystkich leczenie kanałowe, ale również plombowanie, borowanie i niestety wyrywanie – temu ostatniemu szczególnie poddawane są tak zwane „zęby mądrości”, których jedyną funkcją jest chyba właśnie to, żeby się psuć i zadawać nam ból.

Najpopularniejsze metody leczenia zębów

Dlatego w ich przypadku bardzo często potrzebny jest chirurg szczękowy, ponieważ ich lokalizacja sprawia duże problemy przy usuwaniu. Jednak niestety, wyrywamy nie tylko zęby ukryte z tyłu szczęki – czasami pozbywamy się również tych bardzo widocznych. I wtedy konieczna jest protetyka, ponieważ mało kto decyduje się paradować z ubytkiem na przodzie. Jest to dość nieestetyczne i koniecznie trzeba coś z tym zrobić. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem są implanty. Jest to niestety dość droga sprawa, ponieważ koszt jednego zaledwie implantu przekracza kilka tysięcy złotych – teraz już chyba wszyscy rozumieją, dlaczego warto dbać o zęby. Jednak dbałość o zęby to nie wszystko.

wybielanie zębówJest również szereg zabiegów kosmetycznych, które mogą poprawić twój uśmiech. Jednym z nich jest wybielanie zębów. To właśnie dzięki takiemu zabiegowi można olśniewać śnieżnobiałym uśmiechem, godnym gwiazd z pierwszych stron gazet. A można również zająć się zdejmowaniem kamienia nazębnego czy prostowaniem zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *