Opieka medyczna

Czym jest coaching?

coaching

coachingCoaching to pochodząca z angielskiego nazwa zachowań motywujących, sposobów nauki pewnych zachowań, które prowadzi specjalny wykładowca czyli coach. Można brać udział w różnego rodzaju zajęciach, w zależności od tego, jaki rodzaj umiejętności należy u nas podszkolić. Przeważnie na takie szkolenia wysyłani są pracownicy większych firm, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby zapisała się na nie osoba indywidualna.

Takie szkolenia pod okiem trenera mogą nauczyć nas na przykład asertywności czy skutecznych technik sprzedaży, z czego na bieżąco korzysta się przecież w handlu. Jest to inwestycja, która z pewnością wcześniej czy później przyniesie nam zyski – zarówno rzeczowe jak i mentalne.

Coach i psychoterapeuta w jednym?

A co łączy takie szkolenia ze specjalistą jakim jest psychoterapeuta? Otóż okazuje się, że bardzo wiele. Bowiem właśnie absolwenci psychologii bardzo często w ten sposób się realizują zawodowo. Jest to bowiem bardzo intratny sposób realizacji zawodowej – przeważnie coach zatrudniany jest przez wielką korporację i to ona płaci mu wielkie uposażenie za przeprowadzenie serii wykładów i ćwiczeń dla swoich pracowników.

Jednak wcale nie musi to oznaczać, że taki specjalista zarzuci indywidualną praktykę – przecież może działać na obu frontach, prowadząc zarówno szkolenia, jak i organizując formę leczenia jaką jest psychoterapia. Wystarczy tylko odszukać odpowiedniego specjalistę, na przykład może być psycholog wrocław, aby zorientować się, że jest on w stanie prowadzić tak różne działalności bez szwanku dla swoich pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *