Porady dietetyczne

Odchudzanie od A do Z

dietetyk poznań

odchudzanie poradnikSłysząc słowo odchudzanie naszym oczom ukazuje się widmo głodówki – całe dnie nic nie jemy, ewentualnie listki sałaty, popijamy ogromną ilością wody mineralnej i katujemy się na siłowni… Na szczęście, to bardzo mylny obraz i absolutnie nie tak powinna wyglądać walka z nadwagą. Owszem, musimy wprowadzić do codziennego menu pewne zmiany, musimy również zmienić swój tryb życia, wprowadzić większą dawkę aktywności fizycznej ale wszystko musi być przeprowadzone z głową.

Odchudzanie ze specjalistą

Z pewnością warto skorzystać z fachowej pomocy jakiej udzieli dietetyk łódź. Taki specjalista pomoże ustalić odpowiedni jadłospis, dokładnie nas zmierzy i zważy, sprawdzi ile w ciele jest tkanki tłuszczowej a ile wody. Zasugeruje nam również, aby sklep ze zdrową żywnością stał się naszym źródłem zaopatrzenia w produkty potrzebne do zrzucenia wagi. Kupimy tutaj nie tylko produkty niskokaloryczne, ale również wolne od środków chemicznych co korzystnie wpłynie na stan całego naszego organizmu. Na szczęście, zdrowa żywność łódź jest coraz bardziej popularna i nie będziemy mieli problemu żeby znaleźć odpowiedni sklep.

Jeśli będziemy się stosować do zaleceń dietetycznych, jakie nam ustalono, nie będziemy podjadać zabronionych przekąsek pomiędzy posiłkami i zmienimy nasz styl życia na bardziej aktywny z pewnością zauważymy ubytek kilogramów. Nie tylko będziemy nosić mniejszy rozmiar ubrań, wskazówka na wadze pokaże mniej kilogramów, ale również poprawią się wszystkie nasze wyniki. Tylko pamiętajmy, że wprowadzone zmiany nie mogą być czasowe – walka z nadwagą to zmiana całego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *