Leczenie chorób

Rehabilitacja na wiele sposobów

integracja sensoryczna

Terapia manualna to jedna z form fizjoterapii, która pomaga powrócić do formy po licznych urazach i przebytych zabiegach operacyjnych. Przeprowadzać ją mogą jedynie profesjonaliści, którzy wiedzą, jakiego rodzaju ćwiczenia zaproponować pacjentowi, jaki rodzaj masażu będzie najbardziej adekwatny do jego stanu, z jaką częstotliwością powinien się pojawiać na zabiegach – słowem określą cały przebieg rehabilitacji.

Zaczynamy od diagnozy

Jednak zanim zacznie się ten proces, konieczna jest najpierw diagnoza. Jeśli bolą nas stawy, ale nie przeszliśmy żadnego urazu to warto zrobić usg stawów – pomoże one ustalić przyczynę bólu, taką jak chociażby łuszczycowe zapalenie stawów, ale również zwyrodnienie stawu. W tym drugim przypadku przeważnie trzeba bardziej zaingerować. Bowiem zwyrodnienie stawów leczenie jest bardziej skomplikowane i nierzadko wiąże się z zabiegiem operacyjnym. Wszczepia się wtedy endoprotezę, czyli sztuczny staw.

Najpopularniejsze takie jest zwyrodnienie stawu biodrowego leczenie. Po wycięciu chorego stawu biodrowego następuje wszczepienie nowego, po czym następuje rehabilitacja, polegająca właśnie na ćwiczeniach i masażach. Fizjoterapeuta przyda się również w przypadku operacji kręgosłupa 0 takimi zajmuje się na przykład neurochirurgia szczecin. Nie tylko jednak dorośli potrzebują terapii manualnej jako formy rehabilitacji. Często także maluchy potrzebują takiej pomocy co może udowodnić pediatra szczecin. Jeśli zauważy on niepokojące objawy neurologiczne to dziecko zostanie skierowane do specjalisty, jakim jest neurolog dziecięcy szczecin. Przydać się może także integracja sensoryczna szczecin.terapia manualna

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *