Leczenie chorób

Kiedy łzawienie oczu nie daje spokoju

leczenie łzawienia

Płacz to naturalny proces, który pomaga nam oczyścić oczy, który występuje w sytuacjach kiedy cierpimy, wzruszamy się, cieszymy. Jednak bywają sytuacje, kiedy łzawienie oczu nie jest spowodowane chęcią do wylewania łez, tylko kiedy nie mamy nad tym żadnego wpływu. Przeważnie jest to wtedy spowodowane stanem chorobowym.

Bardzo często powodem są pyłki, na które mamy alergię. Zaczynamy kichać, czerwienieje nam nos, łzy lecą nieprzerwanie. W takiej sytuacji musimy się udać do alergologa, który powie nam na co konkretnie jesteśmy uczuleni, jakie preparaty powinniśmy stosować, jakich miejsc unikać, aby nie podrażniać alergii. Jednak może się również zdarzyć, że łzy lecą nam na skutek tego, że coś utkwiło w naszej gałce ocznej i silnie ją podrażnia – tutaj niezbędna jest wizyta u okulisty, który musi usunąć ciało obce.

Łzawienie oczu – przyczyny

Kolejną przyczyną może być zapalenie spojówek. Jednak bardzo często występuje także niedrożność kanalików łzowych. Przeważnie taką przypadłość obserwuje się u niemowlaków, którym nie wykształcił się do końca przewód nosowo-łzowy. Jednak z czasem zanika to, W przypadku osób dorosłych, taka choroba spowodowana jest na przykład długotrwałym zapaleniem spojówek czy może być również efektem przeprowadzonej wcześniej chemioterapii.

łzawienie oczu

Łzawienie oczu to problem, którego nie można lekceważyć. Jeśli nie daje ci spokoju, udaj się do lekarza.

Co w takim przypadku? Łzawienie oczu leczenie może przebiegać przede wszystkim jako udrożnienie kanalików łzowych. Obecnie można dokonać tego za pomocą metody endoskopowej, jak również laserowej, która ma zdecydowanie więcej zwolenników. Zabieg trwa 20 minut i po 2 godzinach pacjent może już wrócić do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *