Wyposażenie medyczne

Po co nam komora laminarna?

komora laminarna

Komora laminarna, inaczej loża laminarna to urządzenie, które swoje zastosowanie znalazło w laboratoriach na całym świecie. Jest ona niezbędna, do przeprowadzenia pewnych procesów, w taki sposób, aby produkt, który poddawany jest obróbce, nie został w żaden sposób zanieczyszczony. komora laminarnaTego typu komory laminarne zastosowanie znajdują przeważnie w przemyśle farmaceutycznym, biochemicznym czy kosmetycznym. Dlaczego?

Czym tak naprawdę jest komora laminarna?

Ponieważ to właśnie w tych branżach produkuje się na potęgę różnego rodzaju specyfiki, maści, szczepionki – produkty, które aby były skuteczne, muszą mieć ściśle określony skład, bez żadnych niechcianych dodatków, które przez przypadek się w nich znalazły. Łatwo więc wywnioskować, że loża z nawiewem laminarnym ma się przysłużyć temu, aby żadne zanieczyszczenia nie dostały się do produktu. Owszem to jest właśnie jej zadanie. Te urządzenie ma zapewnić ochronę obrabianego produktu, jak również jego operatorowi i środowisku w którym jest wykonywany cały proces.

Zakupić je można w specjalnych firmach, które zajmują się produkcją urządzeń do wyposażania laboratoriów na całym świecie. Są one różnych wielkości, mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Muszą przejść odpowiednie atesty, które potwierdzą ich niezawodność. Jeśli chodzi o koszt, to komora laminarna cena waha się od kilku tysięcy złotych w górę. Jednak jest to wydatek konieczny, jeśli nie chce się, aby nasz zakład wytwórczy został zamknięty na skutek rażących błędów przy produkcji poszczególnych produktów. Dlatego lepiej w nią po prostu zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *