Leczenie chorób

Terapia manualna kluczem do zdrowia

terapia manualna

Przeszarżowałeś podczas jazdy na nartach, czego efektem był gips? A może nabawiłeś się kontuzji podczas meczu w piłkę ręczną? A może po prostu nieudolnie postawiłeś stopę na chodniku i już kostka skręcona? Zdarza się, w końcu człowiek nie jest ze stali i wcześniej czy później trafi mu się jakaś kontuzja.

Podobnie jest z całym naszym organizmem – może się przydarzyć, że zapadniemy na chorobę, która wymagać będzie operacji, a po niej nadejdzie czas na proces, jakim jest rehabilitacja. To cały cykl zabiegów, pod okiem specjalisty, z udziałem specjalistycznego sprzętu jak pola elektromagnetyczne, lasery, prądy, ultradźwięki.

Terapia manualna – zadania fizjoterapeuty

Wykonuje je wszystkie fizjoterapeuta, który wyuczony jest to tej roli. Musi on otrzymać najpierw wytyczne od ortopedy czy innego lekarza prowadzącego twoje leczenie. Może również, po konsultacji z lekarzem, zaproponować dodatkowy pakiet ćwiczeń. Jednak dużą rolą odgrywać będzie w tym całym procesie również terapia manualna. terapia manualnaMowa o specjalistycznych masażach, które mają przywrócić do życia uśpione mięśnie. W zależności od rodzaju kontuzji czy innego powodu, dla którego trzeba przejść zabiegi rehabilitacyjne, masaż taki może trwać nawet do 60 minut.

Jest to ciężka praca, ponieważ nasz masażysta musi włożyć w niego wiele siły – jest to bowiem masaż leczniczy a nie relaksacyjny. Dlatego szukając na przykład masaż kraków warto wyszczególnić, o jaki masaż nam chodzi, ponieważ oprócz leczniczych jest ich jeszcze wiele innych rodzajów. Z których również można korzystać, ale już nie w celach zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *